geodi
Search

Kamień

Kształt

kolor

znaki zodiaku

żywioł

numerologia

czakra

Magia

Minerały szlifowane

Naturalne kamienie i kryształy są obdarzone ogromną mocą. Mają właściwości, zarówno lecznicze, jak i magiczne. Jednakże przede wszystkim fascynują ludzkość od tysięcy lat ze względu na swoje piękno. To za jego sprawą minerały są od zarania dziejów używane do wyrobu biżuterii. Nasz sklep internetowy w tej kategorii oferuje wysokiej jakości minerały szlifowane. To gotowe do oprawienia w dowolne kruszce kamienie, które można przetworzyć w artystyczny sposób, np. na zawieszki czy broszki. U nas można zamówić polerowane kamienie naturalne w każdym kolorze i różnej wielkości. Mamy kilkadziesiąt rodzajów minerałów i kryształów, dzięki czemu można za ich pomocą zrealizować dowolny projekt. Do zamówień zapraszamy, zarówno osoby indywidualne, jak i firmy, które wykorzystują minerały w swojej działalności. Prowadzimy hurt i detal w przystępnych cenach dla każdego. Sprawdź naszą ofertę podzieloną na wygodne kategorie, dzięki czemu bez trudu znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Czym są minerały szlifowane?

Minerały szlifowane to kamienie naturalne, które zostały poddane procesowi obróbki, aby uzyskać gładką powierzchnię i odpowiedni kształt. Proces szlifowania polega na używaniu narzędzi, takich jak szlifierki, piły diamentowe, polerki i tarcze ścierne, aby usunąć nierówności oraz nadmiar materiału z minerału.

Polerowane kamienie naturalne są często wykorzystywane w jubilerstwie i tworzeniu biżuterii, ponieważ po szlifowaniu uzyskują atrakcyjny wygląd i lśniący połysk. Szlifowanie minerałów pozwala również na ujawnienie ich naturalnych wzorów, kolorów i unikalnych cech.

Minerały szlifowane mają wiele zastosowań. Nie tylko służą do tworzenia biżuterii, ale także elementów dekoracji wnętrz, mają zastosowanie również w medycynie naturalnej.

Szlifowane kamienie – nasza oferta

W sklepie internetowym Geodi mamy szeroki wybór szlifowanych kamieni naturalnych i kryształów. Dostępne są kamienie najbardziej popularne jak: agaty, ametysty, cytryny, kamienie księżycowe, kryształy górskie czy onyksy. Oferujemy również minerały rzadsze, jak np. astrofility, chalkopiryty, kyanity, sfaleryty czy zoisyty.

Na sprzedaż oferujemy bryłki o różnych rozmiarach, w tym najpopularniejsze 2-4 cm.

Zakupy w naszym sklepie ułatwia podział na rodzaje kamieni, kształty, kolory, znaki zodiaku, jakim są dedykowane, żywioły, do których przynależą, czakry, znaczenie magiczne oraz numerologia.

Polerowane kamienie naturalne – czym kierować się przy zakupie?

Każdy kamień naturalny jest wyjątkowy w swoim rodzaju, dlatego znajdzie właściwe dla siebie zastosowanie. Wybierając kamienie należy kierować się kilkoma aspektami:

  1. Przeznaczenie. Innej wielkości kamienia będziemy potrzebować do stworzenia elementu dekoracyjnego, innej do biżuterii. Jeśli decydujemy się na obrobiony kamień, jego rozmiar musi odpowiadać finalnym potrzebom.
  2. Wygląd. Ma kluczowe znaczenie dla wyglądu gotowego wyrobu. Można w tym przypadku kierować się własnym gustem.
  3. Właściwości lecznicze i magiczne. Jeśli kamienie i kryształy są dobierane ze względu na swoje właściwości, należy się z nimi zapoznać i zastosować ściśle według wskazań.
  4. Jakość. Wybieraj kamienie dobrej jakości, co do których nie ma wątpliwości, że są oryginalne. Takie znajdziesz w naszym sklepie.