geodi

Kamień

Kształt

kolor

znaki zodiaku

żywioł

numerologia

czakra

Magia

Ametyst

Naturalny ametyst szlifowany i surowy

Ametyst to jeden z najpopularniejszych kamieni wykorzystywanych w jubilerstwie i zdobnictwie. Docenia się go przede wszystkim za piękny kolor. Ametyst fioletowy może występować w całej gamie odcieni. Spotyka się je w wariantach od intensywnego ciemnego, aż po niemal biały. Należy jednak pamiętać, że fioletowy kamień, jakim jest ametyst, nie powinien być przechowywany w miejscu bezpośrednio nasłonecznionym. Wszystko dlatego, że pod wpływem działania promieni słonecznych może się odbarwiać. Posiadając ametyst naturalny, nie należy się tym martwić – to normalny proces. Warto jednak pamiętać o prawidłowym umiejscowieniu kamienia, aby nie stracił on swojego koloru.

Ametyst – bryłka surowa, polerowana lub geoda

Tworząc ofertę, wyselekcjonowaliśmy grupy produktów, które zapewniają szeroką dostępność egzemplarzy kamieni do celów jubilerski i ozdobnych. Znaleźć więc w niej można ametyst surowy, doskonale sprawdzający się do dalszej obróbki. Pięknie jednak wygląda także jako dekoracja, również w połączeniu z egzemplarzami szlifowanymi. Do kupienia jest też ametystowa geoda o wyjątkowo efektownej formie. Dobrze prezentuje się we wnętrzach w dowolnym stylu. Zarówno bryłki, wieże, jak i zawierająca ametyst geoda, dostępne są w atrakcyjnych cenach. Warunkują je jakość, wielkość oraz forma konkretnego egzemplarza.

Ametyst – kamień szlachetny dla znaków zodiaku

Od setek lat kamieniowi temu przypisuje się szereg właściwości. Często pojawia się on także w astrologii. Ametyst dla koziorożca ma np. przyciągać miłość. Jednak poleca się go także innym znakom zodiaku. Nieco inne właściwości ma mieć ametyst dla skorpiona. Jego zadaniem ma być pomoc w zaufaniu innym. Natomiast wybierając ametyst dla strzelca, głównym celem jest samodoskonalenie. Pozwala on w głównej mierze na zaufanie swoim umiejętnościom. Wyjątkowy jest także ametyst chevron. Ma on łączyć właściwości nie tylko tego fioletowego kamienia, ale także białego kwarcu.