geodi
Search

Pielęgnacja kamieni

  • Jednym ze sposobów oczyszczania kamieni jest delikatne muśnięcie surowych bryłek pędzelkiem, aby pozbyć się kurzu i innych zanieczyszczeń
  • Okadzanie kamieni naturalnym kadzidełkiem poprzez ułożenie go na lewej dłoni lub ziołami, przykładowo białą szałwią lub bylicą
  • Myjemy kamienie pod bieżącą wodą, co działa na większość kamieni polerowanych, z wyjątkiem tych, które są delikatne, jak selenit, lub metaliczne. Lapis lazuli i turkus można uszkodzić przez przedłużony kontakt z wodą. To czy dany kamień nie może mieć styczności z wodą zależy od jego stopnia twardości w skali Mohsa. Oto lista kamieni wrażliwych na wodę:

selenit, kalcyt, aragonit, howlit, magnetyt, piryt, kyanit, jadeit, obsydian mahoniowy,  kwarc mandarynkowy, angelit, azuryt, malachit.

Należy pamiętać , aby umytych kamieni nie pozostawiać samoistnie do wyschnięcia, należy je wysuszyć miękką ściereczką.

  • Kamień możemy oczyszczać również mentalnie poprzez położenie go na lewej dłoni i przykryć go prawą dłonią wizualizując białe światło, które oczyszcza ze wszystkich niepotrzebnych energii. Kończymy oczyszczanie intuicyjnie.

ŁADOWANIE KAMIENI

Oczyszczony kamień warto „naładować” przywracając mu jego pierwotną moc. Możemy to zrobić wystawiając kamienie na bezpośrednie działanie słońca. Większość kamieni lubi energię słoneczną, szczególnie te transparentne, przezroczyste, jasne i o ciepłych barwach. Wystarczy wystawić kryształ na działanie słońca przez kilka minut.

Warto jednak pamiętać, że nie każdy kamień lubi słoneczną kąpiel, przykładowo ametyst blednie na słońcu, jak również: cytryn, apatyt, fluoryt, morganit, kwarc różowy, cynober, turkus, labradoryt, heliotrop.

Zanim zatem zdecydujemy się na taki zabieg, należy się upewnić jakiej pielęgnacji potrzebuje posiadany przez nas kamień.

Jedynym kamieniem, który nie wymaga oczyszczania jest cytryn, ponieważ kamień ten zamiast przechowywać w sobie złą energię, transformuje ją i rozprasza

Kamienie możemy naładować energią płynącą z księżyca, pozostawiając go na całą noc. Proces oczyszczania kamienia będzie intensywniejszy w czasie „ubywającego księżyca”. Natomiast nasz kamień pochłonie więcej energii w czasie „przybywającego księżyca”.

Gdzie trzymać kryształy? Możesz trzymać swoje kryształy gdzie tylko chcesz, ważne jest tylko, aby trzymać je blisko siebie, aby miały jak najlepszy wpływ na energię wokół Ciebie.

pielęgnacja kamieni